Gremlins, Lady Eskymos win D1 golf titles

Gremlins, Lady Eskymos win D1 golf titles

D1 BOYS U.P. GOLF FINALS
1. Houghton 317
2. Negaunee 327
3. Escanaba 334
4. Gladstone 338
5. Calumet 342
6. Kingsford 345
7. Westwood 359
8. L’Anse 370
9. Marquette 374
10. Menominee 406
11. Sault Ste. Marie 426

Medalists: Carter Mason, Negaunee (72); Dylan Dalsanto, Kingsford (73); Gunnar Stein, Houghton (74); Wyatt Stein, Houghton (75); Bryce Douglas, Gladstone (81); Nathan Rousseau, Escanaba (81)

D1 GIRLS U.P. GOLF FINALS
1. Escanaba 366
2. Houghton 389
3. Marquette 411
4. Calumet 450
5. Gladstone 454
6. Westwood 490
7. Menominee 527
8. Kingsford 538

Medalists: Paxton Johnson, Escanaba (86); Kaaren Liston, Houghton (88); Ellie Hicks, Marquette (88); Megan Dagenals, Escanaba (91); Kaitlin Cole, Escanaba (93); Sydney Higgins, Marquette (93)

D2 BOYS U.P. GOLF FINALS
1. St. Ignace 339
2. Norway 348
3. Iron Mountain 351
4. West Iron County 372
5. Manistique 395

Bryce Kelly, Norway (78); Riley Thomson, West Iron County (79); Louis Berry, Manistique (81); Matt Opolka, Iron Mountain (81); Mike Schallow, Norway (82); Kody Rickley, St. Ignace (82)

D2 GIRLS U.P. GOLF FINALS
1. Iron Mountain 490
2. West Iron County 497
3. Manistique 502
4. Ishpeming 520
5. Hancock 548

Medalists: Rachel Ryan, Manistique (105); Megan Milliron, Iron Mountain (113); Rachel Malmquist, West Iron County (115); Renee Anick, Hancock (116); Lydia Brown, St. Ignace, (117).

D3 BOYS U.P. GOLF FINALS
1. Carney-Nadeau 344
2. Cedarville 358
3. Chassell 361
4. Ontonagon 362
5. Jeffers 374

Medalists: Hunter Eichhorn, Carney-Nadeau (75); Avery Freel, Cedarville (77); Mitchell Borseth, Ontonagon (81); Jacob Zerbst, Jeffers (82); Jason Sutherland, Lake Linden-Hubbell (83)

D3 GIRLS U.P. GOLF FINALS
1. Cedarville 402
2. DeTour 434
3. Munising 460
4. Bark River-Harris 465
5. Jeffers 469

Medalists: Madison Wilkie, Cedarville (85); Annie Eberts, Cedarville (89); Kaalin Crawford, DeTour (94); Marli Hietala, Chassell (97); Lily Freel, Cedarville (98)